Gyerekcipő

Saját fotó
1114 Budapest Eszék utca 13-15
Megszeretném osztani mindenkivel élményeimet a gyerekcipőkről, úgy mint, Textil és bőr konfekciós mérnök valamint a Csibecipő kft. ügyvezetője, és nem utolsó sorban mint gyakorló anyuka.

2012. szeptember 28., péntek

Milyen a jó gyerekcipő?



Milyen a jó gyerekcipő?

Minden gyerekes anyukában megfogalmazódnak ezek a kérdések:
-                    „Milyen legyen a gyerekem első cipője?”
-                    „Milyen a jó gyerekcipő?”

A gyerekláb fejlődése a talpra állás után indul meg igazán, és a járás elsajátítása jelentős terhet ró az apró gyereklábakra. Ha kezdetektől fogva egészséges cipő van a gyerek lábán, jó eséllyel megelőzhetjük a lúdtalpat és az ebből fakadó panaszokat.

Puha talpúban vagy cipőben?
Minden egészséges gyermek úgy áll fel, hogy sarka kissé befelé dől, és a boka belső része még lejjebb van. A kis totyogóknál a szabályos lépések helyett sajátos, bizonytalan mozgást láthatunk. Legtöbbször ez egy teljesen természetes folyamat, hiszen a terhelés megindulásával kezd el kialakulni az egyensúly megtartásához szükséges izomzat. (Mindezek jellemzőek a 8-14 hónapos gyerekekre.)
Puha talpú cipő
Amíg nem tesszük ki a padlóra a kisgyereket, nyugodtan használhatjuk a puha talpú lábbeliket. Szintén egészséges, ha fűben, kavicson, homokban, földes talajon mezítláb jár, mert az apró egyenetlenségek miatt nem terül szét a láb.
A kemény, sima felülettel másképp áll a helyzet. A láb szétterül, ezért befelé fordul a sarok. Különösen súlyosbítja ezt a problémát, ha a gyerek túlsúlyos, vagy a korához képest fejlett, illetve magas, hiszen még nagyobb a teher, amit cipelni kell. Itt szeretném megjegyezni a supinált cipők konstrukciójának és belső formájának a hasznosságát.
 Ha a kisgyerek mozgásszerveivel valamilyen probléma adódik, az ortopéd klinikák szakrendeléseihez fordulhatunk. A veleszületett vagy lúdtalp megállapítása és gyógyításához szükséges speciális betétes cipő rendelése gyermek ortopéd szakorvos feladata.

Milyen a jó gyerekcipő?


Megerősített kéreg.
 -   A legfontosabb, hogy hat éven aluli gyerekre ne adjunk olyan papucsot, szandált, aminek hátul nincs kérge. Az egészséges lábbelinek az egyik legfontosabb feladata, hogy egyenesen tartsa a sarkat.





A cipő orra kellő mozgásteret biztosít a lábujjaknak.
-   Fontos, hogy a cipő orra kellő mozgásteret biztosítson a lábujjaknak. A belső rész, ennek érdekében, legyen kellően magas, illetve széles. Jó volna, ha az apró cipőknek nem csupán a hosszát, hanem szélességét is gyerekünk lábmérete alapján választhatnánk ki.

         -   A megvásárlásra kiválasztott szandálok belső hossza legyen legalább fél, a cipőké egy centiméterrel hosszabb, mint a gyerek lába. 
-   A cipő talpa akkor jó, ha könnyű és hajlékony, nem csúszik a legkülönfélébb felületeken sem, illetve a kopásállósága sem egy elhanyagolható tényező. 
-   A gyerek lába erősen izzad, ezért ügyeljünk a természetes alapanyagokra. Mivel a talp szintetikus, különösen fontos, hogy a talpbélés és a belső borítás textil illetve valódi bőr legyen, és a felső rész is valódi bőrből legyen.





Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése